NE NARYS?
Registruokis

Forumas

Nudizmas pirtyje

Įrašai: 431
Parašyta: 11/03/2013 10:10
Tenka dažnai susidurti su tokiu reiškinių, kai žmones nedrįsta pirtyje nusirengti. Suprantama, netinkamas auklėjimas paliko randus žmoniu mastyme, bet gal jau laikas atsikratyti sąmonę varžančių pančių ir pagaliau suaugti.
Dėl kokiu priežasčių daugelis mūsų taip varžosi?
Atsakymai (217)
« 1 ... 9 10 11 ... 15 »
Įrašai: 431
Parašyta: 23/03/2013 17:43
[quote='KovinisParšas']O kuo gi tos pirtys Vokietijoje tikresnes nei lietuviskos? :) :)

Čia Jūs "pirtininkai" Jums ir domėtis bei žinoti, investuokite kelionei ten ir tada čia galėsite visiems pasakoti apie "nudizmą pirtyse", kas man yra panašu apie kaip parduoti daugiau nuo saulės įdegio kremo vasario mėn. Lietuvoje :)

Na nesislepk krumuose. Pareiskei kad vokietijoje tikros pirtys, tai pagrysk dabar savo pareiskima :) :)

Tokiais atvejais, ir jeigu ką manau labai ateičiai padės :), belieka pasakyti - Jūs išties tokie durni ar tik taip norite atrodyti.[/quote]


Tai papasakok, kas bendro tarp "tikros vokiskos pirties" ir musu "lietuvisko durnumo" :) :)
Įrašai: 2335
Parašyta: 23/03/2013 19:49
[quote='Iksiukai']Siaip pirtys ne Rusijoje atsirado. Teisingiau jos atsirado visur vienu metu ir turejo skirtinga raida. Tikra rusiska pirtis yra duonkepis pecius kuri iskurendavo, isklodavo siaudais, sienas slakstydavo vandeniu ir lysdavo ten parintis. Tokios kaip dabar suprantama rusiskos pirtys Petras Pirmasis nusiziurejo Lietuvoje kur buvo apsistojes keliaudamas i Europa.
Lietuvoje buvo "juodosios" ir "baltosios" garines pirtys. Valstieciai dazniausiai turejo "juodasias" pirtis, o bajorai ir kunigaikscia galejo sau leisti statytis "baltasias". Butent tokioje "baltoje" kunigaiksciu pirtyje buvo priimtas Petras Pirmasis. Ji jam labai patiko ir jis, grizes i Rusija, isleido isaka statyti tokia pirtis.
Tokios, kaip dabar suprantamos "suomiskos" pirtys atsirado tarpukaryje suomijoje, bet dabar dauguma pirtininku sutaria, kad temperatura aukstesne kaip 70 laipsniu kenksminga zmogaus organizmui.[/quote]
Beveik tokią pačią istoriją girdėjau viešėdamas Suomijos žvejų kaimelyje iš senojo žvejo (nebent, vertėjas klaidingai išvertė). Tik, skirtumas, kad ten buvo ne lietuviai, bet suomiai. Beje, tame Suomijos kaimelyje pirtis niekuom nesiskyrė, nuo mums įprastos garinės rusiškos pirties, o vietiniai ja didžiavosi, kaip autentiška suomiška pirtimi. Supratau tik viena, kad ginčas vyksta iki šiol: kas atrado garinę pirtį [f43]
Įrašai: 431
Parašyta: 23/03/2013 20:33
Visai gali buti, kad Rusijos caras ir lankydamasis kitose salyse buvo priimtas pirtyse. Pirtys vystesi visur nepriklausomai nuo valstybes ribojanciu sienu. Tokia kaip dabar vadinama "rusiska pirtis" Rusijoje ispopuliarino Petras Pirmasis, bet tokios pirtys jau anksciau egzistavo tiek Lietuvoje, tiek Suomijoje, tiek kitose Europos valstybese. Niekas siandien tiksliai nezino kas ji paskatino priimti toki sprendima, bet butent po apsilankimo Europoje jis isleido isaka bajorams kirpti barzdas ir statyti garines pirtis.
Suomijoje nuo senoves irgi buvo prausiamasi garinese pirtyse. Sausaores pirtysatsirado tik tarpukaryje ir komerciskai pasklido daugelyje valstybiu, bet kaip laikas parode, nelabai pasiteisino, nes per didele temperatura yra kenksminga zmogaus organizmui.
Nežinomas
Nežinomas
Parašyta: 24/03/2013 09:56
[quote='Iksiukai']O kuo gi tos pirtys Vokietijoje tikresnes nei lietuviskos? :) :)

Čia Jūs "pirtininkai" Jums ir domėtis bei žinoti, investuokite kelionei ten ir tada čia galėsite visiems pasakoti apie "nudizmą pirtyse", kas man yra panašu apie kaip parduoti daugiau nuo saulės įdegio kremo vasario mėn. Lietuvoje :)

Na nesislepk krumuose. Pareiskei kad vokietijoje tikros pirtys, tai pagrysk dabar savo pareiskima :) :)

Tokiais atvejais, ir jeigu ką manau labai ateičiai padės :), belieka pasakyti - Jūs išties tokie durni ar tik taip norite atrodyti.


Tai papasakok, kas bendro tarp "tikros vokiskos pirties" ir musu "lietuvisko durnumo" :) :)[/quote]

Kas yra bendro tose ar kitose pirtyse manau diskutuoti neverta. Cituoju Jūsų temos antraštę - Nudizmas pirtyje. Taigi bendro šiuo aspektu tarp lietuviškos ir vokiškos kaip ir nėra nieko bendro, kultūra šiuo-nudizmo klausimu ant tiek skirtinga kad net nėra ką diskutuoti. Taip kad gal paprašysiu Jus nebūti įkyriems su savo retorika.
Nežinomas
Nežinomas
Parašyta: 24/03/2013 10:06
[quote='Iksiukai']Visai gali buti, kad Rusijos caras ir lankydamasis kitose salyse buvo priimtas pirtyse. Pirtys vystesi visur nepriklausomai nuo valstybes ribojanciu sienu. Tokia kaip dabar vadinama "rusiska pirtis" Rusijoje ispopuliarino Petras Pirmasis, bet tokios pirtys jau anksciau egzistavo tiek Lietuvoje, tiek Suomijoje, tiek kitose Europos valstybese. Niekas siandien tiksliai nezino kas ji paskatino priimti toki sprendima, bet butent po apsilankimo Europoje jis isleido isaka bajorams kirpti barzdas ir statyti garines pirtis.
Suomijoje nuo senoves irgi buvo prausiamasi garinese pirtyse. Sausaores pirtysatsirado tik tarpukaryje ir komerciskai pasklido daugelyje valstybiu, bet kaip laikas parode, nelabai pasiteisino, nes per didele temperatura yra kenksminga zmogaus organizmui.[/quote]

O Jūs Rusijoje ar Lietuvoje gyvenate? Gal geriau apie kaip atsirado Lietuvoje Nudizmo pirtys ir kaip/kodėl jos išnyko visiems papasakokite - kaip tikri Marijos žemės pirtininkai ;)
Įrašai: 431
Parašyta: 24/03/2013 11:58
Lietuvoje yra pirtys kur niekas nuogumo nebijo. Naujokai visada ispejami, kad pirtis be rubu. Niekas nepyksta jei nauji zmones pradzioje prisidengia ranksluosciu ar paklode. Tereikia tik buti tolerantiskam nuogumui. Pirtyje zmones atsipalaiduoja ir daznai jau po keliu uzejimu i garine patys nudistais patampa.
Gaila, kad kai kas vis tik nesugeba perlipti per netikusi auklejima ir suzinoje, kad pirtis nudistu, vien del to atsisako pirties malonumu, nors pirtis ir labai megsta.
Daromos atskirai moteru ir vyru pirtys, bet ir tai ne visus gelbeja :) :)
Nežinomas
Nežinomas
Parašyta: 24/03/2013 13:39
[quote='Iksiukai']Lietuvoje yra pirtys kur niekas nuogumo nebijo. Naujokai visada ispejami, kad pirtis be rubu. Niekas nepyksta jei nauji zmones pradzioje prisidengia ranksluosciu ar paklode. Tereikia tik buti tolerantiskam nuogumui. Pirtyje zmones atsipalaiduoja ir daznai jau po keliu uzejimu i garine patys nudistais patampa.
Gaila, kad kai kas vis tik nesugeba perlipti per netikusi auklejima ir suzinoje, kad pirtis nudistu, vien del to atsisako pirties malonumu, nors pirtis ir labai megsta.
Daromos atskirai moteru ir vyru pirtys, bet ir tai ne visus gelbeja :) :)[/quote]

Kiek yra Lietuvoje tokių pirčių, kur kaip sakote niekas nebijo nuogumo? Kaip suprantu viena yra Iksiukų, gal dar galite tuos vienetinius atvejus išvardinti?
Nu o dabar truputį apie "gaila". Gaila kad Lietuvoje delikatesu nelaikomos arklio sėklidės ir penis, gaila kad savo pasenusių tėvų neišvežame į mišką ir ten paliekame jų su palaimos šypsena, gaila kad už žmogžudystę pas mus nuteisiama taip pat kaip ir už smulkią vagystę, ir apskritai man gaila karvių nes jų akys liūdnos.
Ir dar - juokingiausios Jūsų mintys: "...jau po kelių užėjimų į garinę patys nudistais patampa." arba "...nesugeba perlipti per netikusį auklėjimą", taigi PONAI IKSIUKAI JŪS man pasakykite kas Jūs? Dievai-kūrėjai, kad galite žmones "atversti" į "tikusį" kelią po kelių užėjimų į pirtį?, kieno beje pirtį? Žinote, man atrodo kad Jus rimtai persikaitinote tose savo pirtyse.... gal susimąstykite ir nusileiskite ant žemės, arba elementariai darykite tas savo tokias arba kitokias pirtis, bet būkite geri be to GAILA ir be NETIKĘS AUKLĖJIMAS.
Pakeitė 2013 Kovo 24 13:44
Įrašai: 431
Parašyta: 24/03/2013 14:07
Siuo metu Lietuvos pirties biciuliu draugija vienija apie 300 pirtininku. Daugelis ju turi savo pirtis. Visi jie zino kaip taisiklingai elgtis pirtyje ir kad nuogam kaitintis pirtyje reikia ne del to, kad tipo as nudistas, o del to, kad kunas visas tolygiai ikaistu, issivalytu nuo toksinu ir taptu sveikesnis. Jei jie daro pirties proceduras, pasiulo nusirengti, bet dauguma tiesiog atsisako.
Na o visi like "pirtininkai" issinuomoja pirti ir ten elgiasi kaip tinkami, patys saves gedijasi, o po to forumuose verkslena, mol Vokietijoje yra nudizmo pirtyse tradicijos, o mes lietuviai tai jau niekam tike.
Mes nieko nesiekeme pakeisti, bet norime padrasinti tuos kas kaip ir noretu,bet vis neisdrysta. Zengti pirma zingsni visada sunku :) :)
Nežinomas
Nežinomas
Parašyta: 24/03/2013 16:08
[quote='Iksiukai']Siuo metu Lietuvos pirties biciuliu draugija vienija apie 300 pirtininku. Daugelis ju turi savo pirtis. Visi jie zino kaip taisiklingai elgtis pirtyje ir kad nuogam kaitintis pirtyje reikia ne del to, kad tipo as nudistas, o del to, kad kunas visas tolygiai ikaistu, issivalytu nuo toksinu ir taptu sveikesnis. Jei jie daro pirties proceduras, pasiulo nusirengti, bet dauguma tiesiog atsisako.
Na o visi like "pirtininkai" issinuomoja pirti ir ten elgiasi kaip tinkami, patys saves gedijasi, o po to forumuose verkslena, mol Vokietijoje yra nudizmo pirtyse tradicijos, o mes lietuviai tai jau niekam tike.
Mes nieko nesiekeme pakeisti, bet norime padrasinti tuos kas kaip ir noretu,bet vis neisdrysta. Zengti pirma zingsni visada sunku :) :)[/quote]

Puiku, tai ir pradėkime nuo 300 pirtininkų (iš kurių manau su tokia pakraipa kaip Jūsų :) bus tik kokia pusė, bet tebūnie 300) ir tų taip ar kitaip bet 3 milijonų lietuvaičių. Ir tiesiog klausimas toks kad daug netuščiažodžiauti - kas yra tie 300 ?, kaip jie suprantami ir vertinami tų likusių :) ~2.999.700 ? Tai čia viena tokia "dilema", kurios panašu ne aš o Jūs elementariai nepriimate į savo "plaučius".
O kita kur kas vėlgi juokingesnė dilema ponai Iksiukai - nu neturime mes lietuviai tų tokių bent jau kaip vokiečiai turi tradicijų, neturime, ir beje patys tą konstatuojate, ir sutinkate ir patvirtinate, tik niekaip nesuprantu kokią Jūs čia "vienos pirties" ar "vienos diskusijos" revoliuciją bandote padaryti. Kokias čia nesąmones patys blevyzgojate pasiskaitykite savo žodžius kaip antai "mes nieko nesiekiame pakeisti, bet norime padrąsinti", ir "na o visi likę pirtininkai ..." ir "žengti pirmą žingsnį visada sunku...". Dievaži Jūs vaikai ar ką, kad Jums čia pirmi žingsniai, susivokite kokioje Marijos žemės tautoje gyvenate, susivokite kas yra Marijos žemės tradicijos ir kiek laiko mes nuo kokių tradicijų prie kokių tradicijų "šokinėjome" ir beje vis dar "šokinėjame".
Nu ir replika į tai kad kažkas čia neva forumuose verkšlena - čia Jūs ir verkšlenate kad ot neina lietuviai nuogi į pirtį nors tu ką... beje nebandėt su šautuvu varyt?
Įrašai: 2012
Parašyta: 24/03/2013 19:13
Puiku, tai ir pradėkime nuo 300 pirtininkų (iš kurių manau su tokia pakraipa kaip Jūsų :) bus tik kokia pusė, bet tebūnie 300) ir tų taip ar kitaip bet 3 milijonų lietuvaičių. Ir tiesiog klausimas toks kad daug netuščiažodžiauti - kas yra tie 300 ?, kaip jie suprantami ir vertinami tų likusių :) ~2.999.700 ? Tai čia viena tokia "dilema", kurios panašu ne aš o Jūs elementariai nepriimate į savo "plaučius".
O kita kur kas vėlgi juokingesnė dilema ponai Iksiukai - nu neturime mes lietuviai tų tokių bent jau kaip vokiečiai turi tradicijų, neturime, ir beje patys tą konstatuojate, ir sutinkate ir patvirtinate, tik niekaip nesuprantu kokią Jūs čia "vienos pirties" ar "vienos diskusijos" revoliuciją bandote padaryti. Kokias čia nesąmones patys blevyzgojate pasiskaitykite savo žodžius kaip antai "mes nieko nesiekiame pakeisti, bet norime padrąsinti", ir "na o visi likę pirtininkai ..." ir "žengti pirmą žingsnį visada sunku...". Dievaži Jūs vaikai ar ką, kad Jums čia pirmi žingsniai, susivokite kokioje Marijos žemės tautoje gyvenate, susivokite kas yra Marijos žemės tradicijos ir kiek laiko mes nuo kokių tradicijų prie kokių tradicijų "šokinėjome" ir beje vis dar "šokinėjame".
Nu ir replika į tai kad kažkas čia neva forumuose verkšlena - čia Jūs ir verkšlenate kad ot neina lietuviai nuogi į pirtį nors tu ką... beje nebandėt su šautuvu varyt?[/quote]

nu blyn ir marozas[f43].kiek girdejau,realiai esi normalus o cia pilnas debiloidas[f43],dviveidis esi [s119]
Pakeitė 2013 Kovo 24 19:15
Įrašai: 2335
Parašyta: 24/03/2013 21:40
Nesuprantu, kodėl teigiama, kad Lietuvoje nėra tikrų pirčių tradicijų? Pvz, mano šeima. Tėvai mano maudėsi nuogi pirtyse, mano žmonos visa giminė maudosi nuogi pirtyse pradedant seneliu ir baigiant pusbroliais ir pusseserėmis. Mano brolis yra pirtininkų klubo garbės narys... Tai čia tik mano giminių pavyzdys, o kiek dar daug lietuvių šeimų maudosi pirtyse. Aišku, tai niekas nevadina kažkokiu moderniu žodžiu "nudizmas". Tai jiems yra įprasta [f85]
Įrašai: 2012
Parašyta: 24/03/2013 22:16
ryt laukit tesinio:)stiprybes Jums:).parsas su ....ikonas kabina iksu pirteleje[f43]
Nežinomas
Nežinomas
Parašyta: 24/03/2013 23:26
[quote='erotomanas']Nesuprantu, kodėl teigiama, kad Lietuvoje nėra tikrų pirčių tradicijų? Pvz, mano šeima. Tėvai mano maudėsi nuogi pirtyse, mano žmonos visa giminė maudosi nuogi pirtyse pradedant seneliu ir baigiant pusbroliais ir pusseserėmis. Mano brolis yra pirtininkų klubo garbės narys... Tai čia tik mano giminių pavyzdys, o kiek dar daug lietuvių šeimų maudosi pirtyse. Aišku, tai niekas nevadina kažkokiu moderniu žodžiu "nudizmas". Tai jiems yra įprasta [f85][/quote]

Erotomanai tu truputį "neįkerti" Iksiukių esmės. Jų teiginiais ir lūpomis lietuviai turi, gal net privalo eiti į pirtį nuogi, arba kaip gerai jie pritaikė tam - nudizmo sąvoką. Kaip pats gerai pasakei ir ne vienas narys jau ne vieną komentarą parašė - kažkam įprasta nuogiems, kažkam neįprasta Lietuvoje nuogiem. Manau niekas nepateiks statistikos ar % kiek yra kokių, bet esu tikras kad ne šeimos/giminės aplinkoje lietuviai dauguma vengia nuogumo pirtyse. Gi pasikartosiu - Iksiukams tai "nesusipratimas", "nemokėjimas pasikeisti", "negalėjimas žengti pirmo žingsnio".
Nežinomas
Nežinomas
Parašyta: 25/03/2013 09:35
[quote='KovinisParšas']
Erotomanai tu truputį "neįkerti" Iksiukių esmės. Jų teiginiais ir lūpomis lietuviai turi, gal net privalo eiti į pirtį nuogi, arba kaip gerai jie pritaikė tam - nudizmo sąvoką. Kaip pats gerai pasakei ir ne vienas narys jau ne vieną komentarą parašė - kažkam įprasta nuogiems, kažkam neįprasta Lietuvoje nuogiem. Manau niekas nepateiks statistikos ar % kiek yra kokių, bet esu tikras kad ne šeimos/giminės aplinkoje lietuviai dauguma vengia nuogumo pirtyse. Gi pasikartosiu - Iksiukams tai "nesusipratimas", "nemokėjimas pasikeisti", "negalėjimas žengti pirmo žingsnio".[/quote]
Nelieka nieko kito, tik pritarti :)
Įrašai: 2012
Parašyta: 25/03/2013 15:59
parsas rase:

Erotomanai tu truputį "neįkerti" Iksiukių esmės. Jų teiginiais ir lūpomis lietuviai turi, gal net privalo eiti į pirtį nuogi, arba kaip gerai jie pritaikė tam - nudizmo sąvoką. Kaip pats gerai pasakei ir ne vienas narys jau ne vieną komentarą parašė - kažkam įprasta nuogiems, kažkam neįprasta Lietuvoje nuogiem. Manau niekas nepateiks statistikos ar % kiek yra kokių, bet esu tikras kad ne šeimos/giminės aplinkoje lietuviai dauguma vengia nuogumo pirtyse. Gi pasikartosiu - Iksiukams tai "nesusipratimas", "nemokėjimas pasikeisti", "negalėjimas žengti pirmo žingsnio".

keila rase:
Nelieka nieko kito, tik pritarti :)[/quote]

o kas sake privalo?,pats iskreipi pats ir diskutuoji.Ir jau ne pirma karta!!!Zinai as irgi neikertu jusu buvimo sitam saite[f43].isvada:susitiko sliure ir tapke:),ir nutare:o mes vistiek eisim su kombinzonais i pirty[f43].
Pakeitė 2013 Kovo 25 16:02
...